Zaznacz stronę

PARAFIA NA POWĄZKACH

Portfolio » Parafia na Powązkach

STRONA + WDROŻENIE

Parafia pw. św. Karola Boromeusza na Starych Powązkach w Warszawie to perła w sakralnej koronie stolicy. To ona od XVIII wieku jest miejscem ostatnich pożegnań wybitnych warszawiaków i warszawianek, a przylegający do niej cmentarz jest miejscem pochówku zasłużonych rodaków.

Budowa świątyni wiąże się z uprowadzeniem i wywiezieniem za miasto króla Stanisława Augusta Poniatowskiego przez konfederatów barskich 3 listopada 1771 roku. Ponieważ już następnego dnia – niedaleko Powązek, we wspomnienie św. Karola Boromeusza – król, pozostawiony z porywaczem Janem Kuźmą, przekonał go do uwolnienia, fakt ten został stosownie upamiętniony.

Dziedzictwo Warszawy

Parafia pw. św. Karola Boromeusza przyciąga wiernych nie tylko z Powązek, ale i z całej Warszawy, a nawet Polski. Oprócz posługi dla wiernych, w gestii parafii leży także zarządzanie cmentarzem powązkowskim – nekropolią znaną na całym świecie. To tu spoczywają pokolenia warszawiaków, artyści, naukowcy, mundurowi i patrioci.

Głównym zadaniem przy tworzeniu nowej wersji serwisu było dostosowanie go do wyświetlania na urządzeniach mobilnych. Łatwy dostęp do lokalizacji czy godzin pracy kancelarii jest kluczowy dla osób przeglądających sieć w trakcie podróży. Stworzyliśmy również szatę graficzną, której kolorystyka nawiązuje do elementów wnętrza świątyni. Próbki koloru złotego, szarości i brązów pobraliśmy z utensyliów, dzieł sztuki i materiałów, z których zbudowana została świątynia.

 

Zakres prac

et|icon_cogs|

Serwis WWW

et|icon_drive|

Hosting

et|icon_like|

Pakiet Assistance